eAstma Loading

Leczenie astmy

Astma należy do chorób przewlekłych, przez co praktycznie nie ma możliwości jej wyleczenia. Jest ona jednak dość podatna na działanie różnych leków, także prawidłowo dobrane farmaceutyki, mogą spowodować, że choroba będzie niemal bezobjawowa.

Leki występują w formie tabletek, kapsułek, roztworu, a także mogą być przyjmowane pod postacią aerozolu. W leczeniu astmy stosowane są leki, które mają działanie natychmiastowe, jak i te, które zażywa się zapobiegawczo. Pierwszy rodzaj leków powoduje rozszerzenie się oskrzeli. Chory przyjmuje je w wyniku napadu duszności. Zażywanie leków zapobiegawczych ma na celu zmniejszenie stanu zapalnego oskrzeli. Ten rodzaj farmaceutyków należy stosować systematycznie, nawet jeśli nie występują żadne objawy astmy. Leków zapobiegawczych nie należy stosować podczas np. duszności, ponieważ nie wykazują natychmiastowego działania.

Zazwyczaj leki przyjmuje się w formie aerozoli. Jest to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale i praktyczne. W ten sposób składniki leku mogą najszybciej i najefektywniej dotrzeć do właściwego miejsca, czyli układu oddechowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *